ISIS-i humbet Palmirën

28/03/2016   // 0 Komente

Forcat qeveritare siriane, të ndihmuara nga milicitë shiite dhe të mbështetura nga avionët rusë, kanë rimarrë “kontrollin e plotë” të Palmirës, qytetit që prej majit 2015 ndodhej në duart e ISIS-it dhe ku ndodhet zona arkeologjike e epokës romake, prej vitesh pasuri e UNESKO-s. Televizioni shtetëror sirian bëri të ditur rizotërimin e qytetit, duke iu referuar burimeve ushtarake. Lajmi u konfirmua ...

Lexo më shumë

TË REJAT E FUNDIT