(FOTO LAJM) Ja formacionet e Itali-Shqipëri

Sonte në mbrëmje, në ora 20:45, në stadiumin “Luigi Ferraris” të Genovas do të zhvillohet miqësorja e luksit mes Italisë dhe Kombëtares shqiptare.

Ky është takimi i parë mes dy kombëtareve, të cilat vinë pas dy barazimeve 1-1 kundër Kroacisë dhe Francës.

Antonio Conte pritet të hedhë në fushë një ekip tjetër, krahasuar me atë të ndeshjes kundër kroatëve, ndërsa Gianni De Biasi do të hedhë në fushë të njëjtin formacion që barazoi me “Gjelat” e Deschamps.

formacioni shqiperi

formacioni itali

Leave a Reply