Horoskopi i datës 16 Nëntor 2014

Dashi (21 Mars – 19 Prill)
Keni marre mjaft mesime se fundmi dhe jeni duke u rritur tashme, duke iu afruar me shume liderit qe deshironi te jeni. Hena e re e se Shtunes do ju kerkoje qe te zgjeroni njohurite tuaja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)
Hena e re e te shtunes ne sektorin tuaj financiar do e beje te veshtire cfaredolloj aplikimi qe do beni ne lidhje me parate. Kontrolloni dyfish gjithçka.

Binjaket (21 Maj – 20 Qershor)
Hena e re ne sektorin tuaj te marredhenies romantike do ju sjelle mundesine per te njohur dike te ri. Nese jeni te lidhur, dhembshuria dhe mirekuptimi do rriten.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)
Mos prisni deri ne Janar. Me Saturnin qe ju shtyn dhe me henen e re ne sektorin tuaj shendetesor, ka ardhur koha perfekte per tu bere pjese e nje programi fitnesi.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)
Dy javet qe vijne do jene rreth romances dhe argetimit ne jeten tuaj, fiks siç keni deshiruar. Saturni gjithsesi, mund t’ju mbledhe pak me shume ne shtepi.

Virgjeresha (23 Gusht – 22 Shtator)
Hena e re e kesaj javeje do ju ngadalesoje pak vrullin per tu marre me iniciativa duke ju perqendruar me shtepine. Nese keni te aferm prane, shikoni se mos ndoshta kane ne voje per pak me shume mbeshtetje.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)
Jeni gjithmone shume te shoqerueshem dhe kjo eshte nje ane e juaja e cila do intensifikohet me henen e re te se Shtunes. Megjithate Saturni do ju rikujtoje qe te qendroni meafer miqve qe ju qendrojne vertete besnike.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nentor)
Hena e re e kesaj javeje eshte rreth parave tuaja dhe faktit qe sasia e tyre ne llogarine tuaj mund te rritet. Askush nuk ju detyrohet asgje gjithsesi. Ju e din ivete se si ti fitoni.

Shigjetari (22 Nentor – 21 Dhjetor)
Hena e re ju vendos ne krye te vemendjes keshtu qe perpiquni te rregulloni pamjen tuaj. Mund te prenotoni nje udhetim por Saturni nuk do ju sjelle shume surpriza, pervecse zbavitje dhe lojera.

Bricjapi (22 Dhjetor – 21 Janar)
Ju ka ardhur edhe juve koha Bricjap qe te merrni pushime. Hena e re ju ndihmon qe te karikoheni dhe gjithashtu ju ndalon qe te rilidheni me shoqeri qe nuk ju mbeshtesin.

Ujori (22 Janar – 18 Shkurt)
Jupiteri vazhdon te qendroje ne sektorin e marredhenieve dhe tashme i kombinuar me Henen e re, ftesat per raste te ndryshme shoqerore do ju rriten.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)
Kjo eshte nje Hene e re shume e mire per te sfiduar pak veten. Merrni pak kohe me shume per tu relaksuar dhe per tu siguruar se do beni me te miren kesaj jave.

Leave a Reply