Horoskopi i datës 1 Maj 2015

Dashi – E gjithë jeta juaj ne çift sot do varet nga mënyra sesi do silleni me partnerin. Po u treguat te dashur dhe tolerante te gjitha dëshirat do ju plotësohen dhe do ndiheni për mrekulli. Beqaret do e gjejnë ne momentin me pak te pritur personin qe kane enderruar. Gjendja e financave do varet nga mënyra sesi do veproni. Mendohuni mire para se te shpenzoni dhe mos jepni para hua.

Demi – Merkuri do jete planeti qe do ndikoje pozitivisht sot tek jeta juaj ne çift. Atmosfera do jete goxha e ngrohte dhe emocionet te këndshme. Beqaret duhet te tregohen paksa me te duruar qe te gjejnë personin me te përshtatshëm. Jeta e tyre do marre një tjetër kuptim me pas. Ne planin financiar do jeni me te përgjegjshëm dhe do e dini mire çfarë hapash te hidhni.

Binjaket – Nëse kohet e fundit keni hasur probleme ne jetën tuaj ne çift, sot do i shihni gjerat më me shume optimizëm. Do pendoheni për disa gabime dhe do mundoheni t’i ndreqni ato sa me shpejt. Beqaret nuk duhet te bëjnë gjera te ndaluara vetëm për te pasur dike ne krah. Ne planin financiar Jupiteri do sjelle sukses me shumice. Do keni mundësi te kryeni edhe disa investime.

Gaforrja – Klima ne jetën tuaj ne çift do jete mjaft pasionante sot. Do përjetoni emocione dhe kënaqësi te papërshkrueshme dhe nuk do doni te ndaheni asnjë çast nga partneri. Beqaret duhet te tregohen me te hapur dhe te joshin sa te mundin. Vetëm ne këtë mënyrë do mund ta ndryshojnë statusin. Buxhetin do e menaxhoni me përkujdes dhe nuk do keni aspak vështirësi.

Luani – Përgatituni për gjera te jashtëzakonshme sot ju qe jeni ne një lidhje. Partneri do mendoje t’iu beje te ndiheni si mbi re. Asgjë nuk do jete e pamundur për te. Beqaret do bëjnë mire te tregohen te kujdesshëm dhe te mos pranojnë çdo lloj ftese qe do ju behet. Ne planin financiar duhet te ruani gjakftohtësinë edhe nëse do ju dale ndonjë problem sado i vogël.

Virgjeresha – Mos kërkoni ne asnjë mënyrë te dominoni mbi partnerin gjate kësaj dite sepse ka rrezik qe te nxitni probleme te mëdha. Beqaret nga ana tjetër do joshin gjate gjithë kohës dhe do bëjnë për vete persona te shumte. Shume gjera kane për te ndryshuar për ta njëherë e përgjithmonë. Buxheti do jete përgjithësisht i mbrojtur nga Urani. Mund t’ia lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim me tepër.

Peshorja – I gjithë përkujdesi qe i keni dhënë partnerit tuaj këto kohe do kompensohet gjate kësaj dite. Ai do ju mahnite me disa propozime qe do ju beje dhe do ndiheni si ne ëndërr. Beqaret nuk duhet te nxitohen për asgjë sepse gjithçka është e programuar se kur do ndodhe. Financat duhet t’i menaxhoni me shume kujdes nëse doni qe gjithçka t’iu ece me se miri.

Akrepi – Dite tejet e paqëndrueshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje prej kohesh. Nuk do toleroni aspak dhe do pretendoni gjithmonë se keni ju te drejte. Kujdes edhe me xhelozinë. Beqaret do vazhdojnë te jene ne kërkim te dashurisë, por ende pa fat. me financat do jeni me te përgjegjshëm dhe nuk do kryeni asnjë shpenzim te pamenduara mire.

Shigjetari – Tregohuni te drejtpërdrejtë me partnerin tuaj sot nëse keni diçka te rëndësishme për t’i thënë, mos i bini rrotull e rrotull. Beqaret do kenë takime me shumice, por për fat te keq ato nuk do sjellin asgjë me shume sesa disa lidhje pa ndonjë te ardhme te ndritur. Me financat duhet te tregoheni sa me te matur qe te mundeni sepse situata do jete tejet delikate.

Bricjapi – Asnjë planet nuk do ndikoje drejtpërdrejt sot ne jetën tuaj ne çift, kështu qe sjellja juaj do jete vendimtare. Mos u tregoni kokëfortë dhe autoritare sepse keni për ta humbur pak nga pak atë qe keni ne krah. Beqaret do kërkojnë gjera te pamundura dhe nuk do e ndryshojnë dot statusin e tyre. Me shpenzimet tregohuni sa me te moderuar ne mënyrë qe gjithçka t’iu ece si duhet.

Ujori – Do kaloni plot çaste te lumtura sot pranë personit e dashuroni dhe do ndiheni gati te merrni disa vendime. Shume gjera kane për te ndryshuar për ju dhe do keni një tjetër pikëpamje për jetën. Beqaret nuk do ndihen gati për një lidhje dhe do i refuzojnë edhe ftesat qe do ju bëhen. Për financat do jete një dite goxha delikate. Zgjidhja me e mire është maturia dhe perkudjesi.

Peshqit – Dite mjaft e vështirë kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do lindin mosmarrëveshje te mëdha me njeri-tjetrin dhe nuk do dini çfarë te bëni. Beqaret dihet te qartësohen njëherë me veten për atë qe duan te bëjnë e me pas te hedhin hapa. Plutoni do ju ndihmoje te riorganizoni buxhetin sot. Do merrni masa strikte ne mënyrë qe situata te vije duke u përmirësuar.