Renditja e Fifas, Shqipëria humbet dy pozicione

Kombëtarja Shqiptare ka humbur dy pozicione në renditjen e publikuar nga Fifa për muajin nëntor.

Kuqezinjtë e drejtuar nga Xhani De Biazi, kanë zbritur nga vëndi I 48 në vëndine 50 me 577 pikë të grumbulluara.

Pavarsisht ndeshjeve të shkëlqyera që ka zhvilluar në miqësoret kundër Francës dhe Italisë ku ka marrë një barazim dhe nje humbje, kuqezinjtë kanë humbur dy pozicione në klasifikim.

Ndërsa për skuadrat e tjera të grupit I ku bëjme pjese edhe ne Porugali është ngjitur dy pozicione duke u renditur në vëndin e shtatë,kurse Danimarka renditet në vëndin e 30-të Serbia në të 46-tin ndërsa Armenia në vëndin e 77-të.

Ndërkohë vëndin e pare në renditjen e përgjithshme të Fifas e mban Kampionia e Botës Gjermania e ndejkuar nga Argjentina dhe Kolumbia./f.b

Leave a Reply