(VIDEO) Shënon Llullaku, dhe feston me shqiponjë

Sulmuesi shqiptar, Azdren Llullaku ka shënuar në barazimin që skuadra e tij Gaz Metan ka marrë ndaj Cluj në elitën e futbollit rumun.

Ishte futbollisti i Kombëtares Shqiptare ai që realizoi për epërsinë e vendasve në minutën e 39-të të ndeshjes duke bërë shqiponjën me dy duar.

Mysafirët tentuan për të barazuar rezultatin dhe këtë e arritën vetëm 6 minuta para përfundimit të ndeshjes, kur një autogol i Cretu ju dha atyre një pikë.

VIDEO

Leave a Reply