Video/Shkëlqen Valdet Rama, dy assist dhe gol në fitoren e Munchen 1860

1860 Muenchen v Greuther Fuerth - 2. Bundesliga

Mesfushori me tipare sulmuesi I komëtares sonë, Valdet Rama vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e tij Munchen 1860.

Rama është bërë protagosnisti kryesor I ndeshjes ndaj vëndasve të  union berlini, duke dhuruar dy asiste, dhe duke shënuar një gol, ku ekipi I tij fitoi në transfertë 1-4.

Meshfushori nga mitrovica I ka dhëne edhe një sinjal trajnerit xhani de biazi I cili në dy miqësoret e fundit kundër francës dhe italisë e ka aktivizuar shumë pak minuta.

Me këtë fitore munchen 1860 I largohet zonës së ftohtë në renditje ndërsa per ramën ky ishte goli I tretë I shënuar në budesligën gjerame 2./f.b

 

 

Leave a Reply